Tomasz Solarz - Fotografia Ślubna

Fotografia

Fotografia portretowa

29 lipca 2022

Portret, według wszelkich definicji, to takie dzieło, które przede wszystkim ma na celu wierne oddanie wyglądu twarzy osoby. Co bystrzejsi mogliby zatem stwierdzić, że sesja portretowa, to zdjęcie do paszportu. To nie tak. Zdjęcie paszportowe jest portretem, ale mającym na celu jedynie udokumentowanie twarzy danej osoby. Sesja portretowa pozwala nam nie tylko rozróżnić daną osobę, ale też troszkę ją poznać.

Reportaż Chrztu

12 lipca 2022

Gdy pierwszy raz spotkałem się z sytuacją, w której ktoś fotografował chrzest, zastanawiałem się - jak legendarna już Pani z mema - „a po co? A na co to komu?”. W końcu to taka krótka ceremonia - właściwie wujek z telefonem powinien ogarnąć temat. Gdy jednak z czasem zacząłem przyglądać się pracom doświadczonych fotografów, pojąłem jak bardzo się mylę.

Sesja rodzinna

28 czerwca 2020

Jest taka instytucja, na której zawsze możesz polegać. Może być większa, mniejsza. Bardziej lub mniej zżyta. Kochająca albo skłócona. Rodzina. Postaram się w pięciu argumentach powiedzieć Ci dlaczego warto, by ta niezwykła relacja została upamiętniona na fotografiach.

Ania - zielone portrety

10 czerwca 2020

Zawsze powtarzam, że dla stworzenia klimatu wcale nie potrzeba wspaniałych miejsc i scenerii. I ten wpis będzie ważnym dowodem w tej sprawie. Wraz z Kasią i Anią na miejsce sesji wybraliśmy gąszcz Sidzińskiego lasu.

Ewa & Marcin - Miłosny ogień

25 kwietnia 2020

Pożar to poważna sprawa. Wie o tym Marcin, który służy zawodowo w Państwowej Straży Pożarnej. I wie o tym Ewa, która poślubiła przystojnego strażaka. Oboje beztrosko rozpalili ogień miłości i dali mi możliwość jego upamiętnienia.

Sesja lawendowa

10 kwietnia 2020

Sesja lawendowa w Ogrodzie Pełnym Lawendy w Ostrowie nieopodal Krakowa to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Piękna pamiątka. Niezapomniane wspomnienie!

Ilona & Michał - Miłosna historia

14 marca 2020

Są takie historie, które zapamiętuje się na całe życie. Czasem jest to świetna książka, a czasem zapierający dech w piersi film. Dla mnie taką historią było fotografowanie najważniejszych wydarzeń w życiu Ilony i Michała.

Drżące dłonie zapinają ostatni guzik eleganckiej koszuli. W oddali słychać wesołe dziecięce okrzyki, wzmożone rozmowy gości i domowników. Monotonnie tykający zegar oznajmia, że już prawie czas. Wyglądasz przez okno, Twoje odbicie tak ciekawie kontrastuje z ciemnym budynkiem po drugiej stronie drogi.

Fotografia pozwala mi zatrzymać tę chwilę dla Ciebie na zawsze. Bo chociaż obdarzono nas znakomitym narzędziem wzroku - pamięć pozostanie zawodna.